skaning laserowy
skaning laserowy 3d

Skaning laserowy 3D

Skaning laserowy 3D to niezwykle skuteczna metoda zdejmowania pomiarów, w której wykorzystuje się technologię laserowego skaningu naziemnego TLS oraz skaningu mobilnego. Skaner naziemny pozwala uzyskać miliony punktów 3D poprzez rejestrację ich współrzędnych oraz parametry intensywności odbicia. Metoda ta jest niezwykle precyzyjna, a zarazem szybka, dzięki czemu umożliwia szczegółowy pomiar obiektu niezależnie od stopnia jego złożoności. Skaning mobilny daje możliwości nieporównywalnie szybkiego pomiary, również w miejscach trudnodostępnych takich jak np. dachy.

Profesjonalny skaning laserowy

skaning laserowy Wychodząc naprzeciw rosnącym potrzebom i oczekiwaniom rynku oferujemy usługę skaningu laserowego 3D metodą TLS. Jest to metoda statycznego skanowania naziemnego obiektów inżynierskich i topograficznych. Pozwala uzyskać tzw. chmurę punktów o znanych współrzędnych XYZ. Dokładność otrzymanych współrzędnych to 1 mm/50m. Otrzymane dane na się wprost do obróbki za pomocą oprogramowania typu CAD, co czyni skaning laserowy 3D metodą bardzo wszechstronną i uniwersalną. Skaning mobilny to dokładność nie gorsza niż 15 mm/50m

Skaning laserowy 3D doskonale znajduje zastosowanie w architekturze przy inwentaryzacjach elewacji oraz wnętrz obiektów. Skaner można wykorzystać w budownictwie między innymi do pomiarów konstrukcji. Dzięki uzyskaniu kompletnego rzeczywistego modelu elementu konstrukcji można poddać go analizie np. za pomocą oprogramowania ANSYS.

Zastosowanie skanera 3D nie ma ograniczeń. Skaning laserowy wykonujemy na potrzeby klientów indywidualnych, przedsiębiorców i instytucji. Działamy na terenie całej Polski gwarantując wysoką precyzję pomiarów oraz szybkość prac. Wykorzystując skaning laserowy 3D możemy szybko i sprawnie wykonać pomiary skomplikowanej przestrzeni mieszkalnej, obiektu biurowego oraz hali przemysłowej.

Inne usługi

Jako eksperci specjalizujący się w usługach geodezyjnych Naszym Klientom oferujemy kompleksowe pomiary w zakresie m.in. inwentaryzacji budowlanej, pomiaru kubatury budynku oraz pomiaru powierzchni użytkowej obiektu. W zależności od specyfiki wykonywanych pomiarów oraz charakteru mierzonego obiektu do pomiarów wykorzystujemy najnowocześniejsze technologie, w tym także skanery 3D.

Klientów zainteresowanych specjalistycznymi usługami geodezyjnymi zapraszamy do kontaktu. Zapewniamy szybkie działanie, przy jednoczesnej precyzji wykonywanych pomiarów. Dzięki temu macie Państwo pewność, że dane w dokumentacji w pełni pokrywają się ze stanem faktycznym obiektu.